Events Logging (8.x-1.2) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Database
tr: Veritabanı

en: Custom
tr: Özel

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Operation
tr: İşlem

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Info
tr: Bilgi

en: Changed
tr: Değişti

en: date
tr: tarih

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
