Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: None
bn: একটিও নয়

en: General
bn: সাধারণ

en: Space
bn: স্পেস

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
