Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Currency
ja: 通貨

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: Label
ja: ラベル

en: Price
ja: 価格

en: General
ja: 全般

en: Both
ja: 両方

en: Rows
ja: 行数

en: Clone
ja: 複製

en: Template
ja: テンプレート

en: fields
ja: フィールド

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Source
ja: ソース

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Ok
ja: OK

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Space
ja: スペース

en: Columns
ja: カラム

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Debug mode
ja: デバッグモード

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: Textfield size: @size
ja: テキストフィールドサイズ: @size
