Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to ku translation catalogue (18 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Value
ku: نرخ

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: None
ku: هیچ

en: Label
ku: پێناس

en: General
ku: گشتی

en: Size of textfield
ku: قەبارەی خانەی دەق

en: Source
ku: سەرچاوە

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Space
ku: بۆشایی

en: About
ku: دەربارە
