Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to mr translation catalogue (15 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Delete
mr: मिटवा

en: Value
mr: किंमत

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Currency
mr: चलन

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: None
mr: काहीच नाही

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: ID
mr: आय डी

en: Price
mr: किंमत

en: General
mr: साधारण

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य
