Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to ne translation catalogue (18 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Value
ne: मान

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Remove
ne: हटाउनुहोस्

en: Description
ne: विवरण

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Label
ne: लेबल

en: ID
ne: परिचय

en: Clone
ne: प्रतिरूप

en: Source
ne: स्रोत

en: Left
ne: बाँया

en: Right
ne: दायाँ

en: Default value
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: About
ne: बारेमा
