Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to oc translation catalogue (29 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Currency
oc: Devisa

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: None
oc: Pas cap

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Both
oc: Los dos

en: Rows
oc: Rengadas

en: Clone
oc: Clonar

en: Template
oc: Modèl

en: fields
oc: camps

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Source
oc: Font

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Space
oc: Espace

en: Columns
oc: Colomnas

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Debug mode
oc: Mòde debug

en: Places
oc: Plaças
