Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to pl translation catalogue (35 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Value
pl: Wartość

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Currency
pl: Waluta

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: None
pl: Brak

en: Label
pl: Etykieta

en: Price
pl: Cena

en: General
pl: Ogólne

en: Both
pl: Oba

en: Rows
pl: Wiersze

en: Clone
pl: Klonuj

en: Template
pl: Szablon

en: fields
pl: pola

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Source
pl: Źródło

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Space
pl: Odstęp

en: Columns
pl: Kolumny

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Debug mode
pl: Tryb debugowania

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Numbered
pl: Numerowane

en: Places
pl: Miejsca

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size
