Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (31 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Value
da: Værdi

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Currency
da: Valuta

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: None
da: Ingen

en: Label
da: Etiket

en: Price
da: Pris

en: General
da: Generelt

en: Both
da: Begge

en: Rows
da: Rækker

en: Clone
da: Klon

en: Template
da: Skabelon

en: fields
da: felter

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Source
da: Kilde

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Default value
da: Standardværdi

en: Space
da: Mellemrum

en: Columns
da: Kolonner

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Places
da: Steder

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size
