Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Currency
fa: واحد پول

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: None
fa: هیچ

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Price
fa: قیمت

en: General
fa: عمومی

en: Both
fa: هردو

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Clone
fa: تکرار

en: Template
fa: قالب

en: fields
fa: فیلدها

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Source
fa: منبع

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Ok
fa: تایید

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Space
fa: فاصله

en: Euro
fa: یورو

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.

en: Textfield size: @size
fa: اندازه فیلد متن: @size
