Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (37 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Value
hu: Érték

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Currency
hu: Pénznem

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: None
hu: Nincs

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Price
hu: Ár

en: General
hu: Általános

en: Both
hu: Mindkettő

en: Rows
hu: Sorok

en: Clone
hu: Klónozás

en: Template
hu: Sablon

en: fields
hu: mezők

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Source
hu: Forrás

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Space
hu: Szóköz

en: Euro
hu: Euró

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Numbered
hu: Számozott

en: Places
hu: Helyek

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: Textfield size: @size
hu: Szövegmező mérete: @size
