Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to hy translation catalogue (19 entries)

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Value
hy: Արժեք

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Remove
hy: Հեռացնել:

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Currency
hy: Արժույթ

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: None
hy: Ոչ մի

en: Label
hy: Պիտակ

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Rows
hy: Տողեր

en: Size of textfield
hy: Տեքստային դաշտի չափը

en: Source
hy: Աղբյուր

en: Left
hy: Ձախ

en: Default value
hy: Լռելյայն արժեք

en: Space
hy: Տարածություն

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում
