Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Value
ro: Valoare

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Currency
ro: Monedă

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: None
ro: Nimic

en: Label
ro: Etichetă

en: Price
ro: Preţ

en: Both
ro: Ambele

en: Rows
ro: Rânduri

en: Clone
ro: Clonare

en: Template
ro: Șablon

en: fields
ro: câmpuri

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Source
ro: Sursă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Space
ro: spațiu

en: Columns
ro: Coloane

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: Textfield size: @size
ro: Dimensiunea câmpului de tip text: @size
