Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to ru translation catalogue (37 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Value
ru: Значение

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Currency
ru: Валюта

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: None
ru: Нет

en: Label
ru: Метка

en: Price
ru: Цена

en: General
ru: Общий

en: Both
ru: Оба

en: Rows
ru: Строки

en: Clone
ru: Клонировать

en: Template
ru: Шаблон

en: fields
ru: поля

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Source
ru: Источник

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Space
ru: Пробел

en: Euro
ru: Евро

en: Columns
ru: Колонки

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Debug mode
ru: Режим отладки

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Numbered
ru: Нумерованный

en: Foo
ru: Foo (Фу - Метасинтаксическая переменная)

en: Places
ru: Места

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder

en: Textfield size: @size
ru: Размер текстового поля: @size
