Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to sv translation catalogue (33 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Value
sv: Värde

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Currency
sv: Valuta

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: None
sv: Ingen

en: Label
sv: Etikett

en: Price
sv: Pris

en: General
sv: Allmän

en: Both
sv: Båda

en: Rows
sv: Rader

en: Clone
sv: Klona

en: Template
sv: Mall

en: fields
sv: fält

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Source
sv: Källa

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Space
sv: Blanksteg

en: Columns
sv: Kolumner

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Numbered
sv: Numrerad

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: Textfield size: @size
sv: Storlek på textfält: @size
