Evergreen (8.x-1.0) - en to ca translation catalogue (15 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Default status
ca: Estat per defecte

en: hours
ca: hores

en: days
ca: dies

en: Expiry
ca: Expiració

en: second
ca: segona

en: seconds
ca: segons

en: minute
ca: minut

en: minutes
ca: minuts

en: day
ca: dia

en: hour
ca: hora

en: Entity
ca: Entitat

en: Changed
ca: Canviat

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Bundle
ca: Embolcall
