Evergreen (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Default status
de: Standardstatus

en: hours
de: Stunden

en: days
de: Tag(e)

en: Expiry
de: Ablaufdatum

en: second
de: zweiter

en: seconds
de: Sekunden

en: minute
de: Minute

en: minutes
de: Minuten

en: day
de: Tag

en: hour
de: Stunde

en: Entity
de: Entität

en: Changed
de: Geändert

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Are you sure you want to delete the configuration for %entity.%bundle?
de: Möchten Sie die Konfiguration für %entity.%bundle wirklich löschen?

en: The %label Example was not saved.
de: Das Beispiel %label wurde nicht gespeichert.
