Evergreen (8.x-1.0) - en to eu translation catalogue (10 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: ID
eu: IDa

en: days
eu: egunak

en: second
eu: segundua

en: minute
eu: minutua

en: day
eu: egun

en: hour
eu: ordua

en: Entity
eu: Entitatea

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Entity type
eu: Entitate mota
