Evergreen (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: hours
it: ore

en: days
it: giorni

en: second
it: seconda

en: seconds
it: secondi

en: minute
it: minuto

en: minutes
it: minuti

en: day
it: giorno

en: hour
it: ora

en: Entity
it: Entità

en: Changed
it: Modificato

en: Entity type
it: Tipo di entità
