Evergreen (8.x-1.0) - en to eo translation catalogue (5 entries)

en: Delete
eo: Forigu

en: ID
eo: Identigilo

en: second
eo: dua

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Bundle
eo: Fasko
