Evergreen (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: ID
fa: شناسه

en: Default status
fa: وضعیت پیش‌فرض

en: hours
fa: ساعت‌

en: days
fa: روزها

en: second
fa: دوم

en: minute
fa: دقیقه

en: minutes
fa: دقیقه

en: day
fa: روز

en: hour
fa: ساعت

en: Entity
fa: عنصر

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته
