Evergreen (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Default status
fr: Statut par défaut

en: hours
fr: heures

en: days
fr: jours

en: Expiry
fr: Date d'expiration

en: second
fr: seconde

en: seconds
fr: secondes

en: day
fr: jour

en: hour
fr: heure

en: Entity
fr: Entité

en: Changed
fr: Modifié

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
