Evergreen (8.x-1.0) - en to gl translation catalogue (11 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Default status
gl: Estado predeterminado

en: days
gl: días

en: second
gl: segundo

en: seconds
gl: segundos

en: day
gl: día

en: hour
gl: hora

en: Entity
gl: Entidade

en: Changed
gl: Cambiado

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Bundle
gl: Paquete
