Evergreen (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: ID
hu: Azonosító

en: Default status
hu: Alapértelmezés szerinti állapot

en: hours
hu: órák

en: days
hu: napok

en: second
hu: másodperc

en: seconds
hu: másodperc

en: minute
hu: perc

en: minutes
hu: perc

en: day
hu: nap

en: hour
hu: óra

en: Entity
hu: Entitás

en: Changed
hu: Módosítva

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.
