Evergreen (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Default status
nl: Standaard status

en: hours
nl: uren

en: days
nl: dagen

en: second
nl: tweede

en: seconds
nl: seconden

en: minute
nl: minuut

en: minutes
nl: minuten

en: day
nl: dag

en: hour
nl: uur

en: Entity
nl: Entiteit

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.
