Evergreen (8.x-1.0) - en to ps translation catalogue (5 entries)

en: Delete
ps: ړنګول

en: ID
ps: پېژند

en: day
ps: ورځ

en: hour
ps: کړی

en: Bundle
ps: بنډل
