EverLMS for LangMasters Course (1.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (174 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Body
he: תוכן

en: Next
he: הבא

en: Status
he: סטטוס

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Confirm
he: אישור

en: Age
he: גיל

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Disabled
he: מושבת

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Download
he: הורדה

en: Version
he: גירסה

en: unpublished
he: לא מפורסם

en: Login
he: כניסה

en: Release notes
he: הערות גרסה

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Test
he: בדיקה

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Parent
he: אב

en: Category
he: קטגוריה

en: Name
he: שם

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to parent page
he: לעמוד האב

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Back
he: אחורה

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: True
he: אמת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Blank
he: ריק

en: Top
he: עליון

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Add
he: הוספה

en: Audio
he: אודיו

en: Teaser
he: תקציר

en: Updated
he: עודכן

en: n/a
he: -ללא-

en: Created
he: נוצר

en: Question
he: שאלה

en: Answer
he: תשובה

en: All
he: הכל

en: Last post
he: פרסום אחרון

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Page
he: דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Web Server
he: שרת ווב

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: N/A
he: -ללא-

en: Up
he: עולה

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Medium
he: בינוני

en: Media
he: מדיה

en: Widget
he: וידג'ט

en: System
he: מערכת

en: Desc
he: יורד

en: Owner
he: בעלים

en: By
he: מאת

en: Table
he: טבלה

en: Forum
he: פורום

en: Link text
he: כותרת הקישור

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Banner
he: באנר

en: Uninstall
he: הסרה

en: Close
he: סגירה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Confirmation
he: אישור

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Key
he: מפתח

en: Token
he: אסימון

en: Source
he: מקור

en: Topics
he: נושאים

en: Posts
he: הודעות

en: Choice
he: בחירה

en: Video
he: וידאו

en: Installed
he: מותקן

en: Changed
he: השתנה

en: Document
he: מסמך

en: New
he: חדש

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Tabs
he: לשוניות

en: Next page
he: הדף הבא

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Grid
he: רשת

en: Copyright
he: זכויות יוצרים

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Blue
he: כחול

en: URL path settings
he: הגדרת מיקום חלופי

en: Skin
he: עיצוב

en: Offset
he: היסט

en: Featured
he: מובלט

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Memory limit
he: מגבלת זיכרון

en: Newest first
he: חדש תחילה

en: original
he: מקורי

en: No link
he: אין קישור

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Difficulty
he: קושי

en: ‹
he: ›

en: ›
he: ‹

en: Video file
he: קובץ וידאו

en: Content Above
he: תוכן מעל

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Language settings
he: הגדרות שפה

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Pagination
he: דפדוף

en: No modules are available to uninstall.
he: אין רכיבים זמינים להסרה.

en: Last checked: @time ago
he: נבדק לאחרונה: לפני @time

en: Last checked: never
he: נבדק לאחרונה: מעולם לא

en: Includes: %includes
he: כולל: %includes

en: Apply filters
he: החלת מסננים

en: Scheduler
he: מתזמן

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Sort descending
he: מיון בסדר יורד

en: Sort ascending
he: מיון בסדר עולה

en: Sidebar first
he: עמודת צד ראשונה

en: All content
he: כל התכנים

en: Machine name:
he: שם מכונה:

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Full comment
he: תגובה מלאה

en: view actual size
he: צפיה בגודל האמיתי

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Includes:
he: כולל:

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Current page
he: דף נוכחי

en: Highlighted
he: מובלט

en: Sidebar second
he: עמודת צד שניה

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Subscribe to @title
he: מנוי בRSS ל@title

en: Text Formats
he: מבני טקסט

en: Asc
he: סדר עולה

en: Correct?
he: נכון?

en: Link to the referenced entity
he: קישור ליישות שמצויינת ברפרנס

en: Last page
he: הדף האחרון

en: Drupal Version
he: גרסת דרופל

en: Toolbar configuration
he: תצורת סרגל הכלים

en: Active toolbar
he: סרגל הכלים הפעיל

en: Missing translations for:
he: חסרים תרגומים עבור:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
he[0]: חסרים תרגומים עבור אחד הפרוייקטים
he[1]: חסרים תרגומים עבור @count פרוייקטים

en: Last saved
he: נשמר לאחרונה

en: Not saved yet
he: לא נשמר עדיין

en: Updates for: @module_list
he: עדכונים עבור: @module_list

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: First page
he: דף ראשון

en: Page @items.current
he: עמוד @items.current

en: By @author @time ago
he: ע"י @author לפני @time

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: General System Information
he: מידע על המערכת

en: Go to page @key
he: דילוג לדף @key
