EverLMS for LangMasters Course (1.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (111 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Body
is: Meginmál

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Age
is: Aldur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Action
is: Aðgerð

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Download
is: Hala niður

en: Version
is: Útgáfa

en: unpublished
is: óbirt

en: Login
is: Innskráning

en: Release notes
is: Útgáfutexti

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Test
is: Prófa

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Parent
is: Foreldri

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Back
is: Til baka

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Help
is: Hjálp

en: True
is: Rétt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Blank
is: Tómt

en: Top
is: Toppur

en: Small
is: Lítið

en: Large
is: Stórt

en: Add
is: Bæta við

en: Audio
is: Hljóð

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: n/a
is: á ekki við

en: Created
is: Stofnað

en: Question
is: Spurning

en: Answer
is: Svar

en: All
is: Allt

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Page
is: Síða

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Web Server
is: Vefþjónn

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Off
is: Af

en: Header
is: Haus

en: Comment
is: Ummæli

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: N/A
is: Á ekki við

en: Up
is: Upp

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Medium
is: Miðlungs

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: System
is: Kerfi

en: Owner
is: Eigandi

en: Table
is: Tafla

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Uninstall
is: Fjarlægja

en: Close
is: Loka

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Authoring information
is: Upplýsingar um höfund

en: Topics
is: Umræða

en: Posts
is: Færslur

en: Choice
is: Valkostur

en: New
is: Nýtt

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Grid
is: Grind

en: Blue
is: Blár

en: URL path settings
is: Stillingar URL slóða

en: No link
is: Enginn tengill

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: Language settings
is: Tungumálastillingar

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: No media available.
is: Ekkert margmiðlunarefni aðgengilegt.

en: Current page
is: Núverandi síða

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis

en: Last page
is: Síðasta síða

en: Toolbar configuration
is: Tækjastikustillingar

en: Last saved
is: Síðast vistað

en: Media library
is: Margmiðlunarsafn

en: Delete media
is: Eyða margmiðlunarefni

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis

en: Save media
is: Vista margmiðlunarefni

en: Publish media
is: Birta margmiðlunarefni

en: Unpublish media
is: Afbirta margmiðlunarefni

en: Find and manage media.
is: Finna og stjórna margmiðlunarefni
