eWeLink Integration for Drupal (2.1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Password
pt: Senha

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Region
pt: Região

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Published
pt: Publicado

en: N/A
pt: N/D

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Model
pt: Modelo

en: United States
pt: Estados Unidos

en: Buttons
pt: Botões

en: Changed
pt: Alterado

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Index
pt: Índice

en: Activities
pt: Atividades

en: App ID
pt: ID do Aplicativo

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: List Activity entities
pt: Listar entidades de Atividade

en: Administer Activity entities
pt: Administrar entidades de Atividade

en: Allow to access the administration form to configure Activity entities.
pt: Permite acessar o formulário de administração para configurar entidades de Atividade.

en: Delete Activity entities
pt: Apagar entidades de Atividade

en: Edit Activity entities
pt: Editar entidades de Atividade
