External-use Icons (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Required
it: Obbligatorio

en: Icon
it: Icona

en: Open link in new window
it: Apre il link in una nuova finestra

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: General
it: Generale

en: Optional
it: Opzionale

en: About
it: Informazioni

en: Case sensitive
it: Distingui maiuscole/minuscole

en: Add rel="nofollow" to links
it: Aggiungere rel="nofollow" ai link

en: Add rel="@rel"
it: Aggiungere rel="@rel"
