External-use Icons (8.x-1.8) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Required
pt: Obrigatório

en: Icon
pt: Ícone

en: Open link in new window
pt: Abrir link em uma nova janela

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Optional
pt: Opcional

en: About
pt: Sobre

en: Case sensitive
pt: Diferenciar maiúsculas e minúsculas

en: Add rel="nofollow" to links
pt: Adicionar rel="nofollow" nos links

en: Add rel="@rel"
pt: Adicionar rel="@rel"

en: Text alternative
pt: Texto alternativo
