Examples for Developers (3.0.0) - en to km translation catalogue (54 entries)

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Delete
km: លុប

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Value
km: តម្លៃ

en: Closed
km: បាន​បិទ

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Size
km: ទំហំ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Message
km: សារ

en: Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Parent
km: មេ

en: none
km: គ្មាន

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Label
km: ស្លាក

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Add
km: បន្ថែម

en: View
km: មើល

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Active
km: សកម្ម

en: Your name
km: ឈ្មោះរបស់​អ្នក​

en: E-mail address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: Color
km: ពណ៌

en: Role
km: តួនាទី

en: Users
km: អ្នក​ប្រើ

en: Default language
km: ភាសា​លំនាំ​ដើម

en: Your message has been sent.
km: សារ​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ហើយ ។

en: @type: deleted %title.
km: @type ៖ បាន​លុប %title ។

en: Contact settings
km: ​ការ​កំណត់​ទំនាក់​ទំនង

en: Default value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Language code
km: កូដ​ភាសា

en: Blue
km: ពណ៌​ខៀវ

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Delete contact
km: លុប​ទំនាក់ទំនង​

en: Parent ID
km: លេខ​សម្គាល់​មេ

en: Poll status
km: ស្ថានភាព​​​ស្ទង់មតិ

en: Cron ran successfully.
km: Cron បាន​រត់​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Cron run failed.
km: Cron រត់​បរាជ័យ ។

en: Administer settings
km: គ្រប់​គ្រង​ការកំណត់

en: Weight for @title
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់ @title
