Examples for Developers (3.0.0) - en to ro translation catalogue (72 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Next
ro: Următor

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Value
ro: Valoare

en: Closed
ro: Închis

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Age
ro: Vârstă

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Links
ro: Legături

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Parent
ro: Părinte

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afișează

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: Active
ro: Activ

en: Your name
ro: Numele dumneavoastră

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: 1 day
ro: 1 zi

en: Details
ro: Detalii

en: Phone
ro: Telefon

en: Color
ro: Culoare

en: Role
ro: Rol

en: Users
ro: Utilizatori

en: Temperature
ro: Temperatură

en: Default language
ro: Limbă implicită

en: Second
ro: Secundă

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: Red
ro: Roșu

en: Changed
ro: Schimbat

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title șters.

en: Contact settings
ro: Setări de contact

en: Tabs
ro: Taburi

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Examples
ro: Exemple

en: 1 minute
ro: 1 minut

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Blue
ro: Albastru

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Delete contact
ro: Şterge contact

en: Errors
ro: Erori

en: Debugging
ro: Depanare

en: Created by
ro: Creat de

en: Parent ID
ro: ID Părinte

en: Poll status
ro: Starea sondajului

en: Cron ran successfully.
ro: Cron a rulat cu succes

en: Cron run failed.
ro: Rularea cron a eșuat

en: Item ID
ro: ID-ul elementului

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title
