Examples for Developers (3.0.0) - en to ur translation catalogue (42 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Next
ur: اگلا

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Value
ur: قیمت

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: List
ur: فہرست

en: Subject
ur: موضوع

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Age
ur: عمر

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Edit
ur: تدوین

en: Size
ur: حجم

en: Links
ur: لنکس

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Message
ur: پیغام

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Back
ur: واپس

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Update
ur: تجدید

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Your name
ur: آپ کا نام

en: E-mail address
ur: ای-میل ایڈریس

en: Color
ur: رنگ

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ
