Examples for Developers (3.0.1-beta1) - en to is translation catalogue (65 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Next
is: Næsta

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Value
is: Gildi

en: Closed
is: Lokuð

en: List
is: Listi

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Age
is: Aldur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Quantity
is: Magn

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: Links
is: Hlekkir

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: Parent
is: Foreldri

en: none
is: engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Back
is: Til baka

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Text
is: Texti

en: 1 hour
is: 1 klst

en: ID
is: Kenni

en: Email
is: Netfang

en: Created
is: Stofnað

en: Active
is: Virkt

en: Your name
is: Nafn þitt

en: E-mail address
is: Netfang

en: Details
is: Nánar

en: Phone
is: Sími

en: Color
is: Litur

en: Role
is: Hlutverk

en: Users
is: Notendur

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: Default language
is: Sjálfgefið tungumál

en: Second
is: Sekúnda

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: Contact settings
is: Hafa samband stillingar

en: Tabs
is: Flipar

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Examples
is: Dæmi

en: Third
is: Þriðja

en: Fourth
is: Fjórða

en: 1 minute
is: 1 mínúta

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Blue
is: Blár

en: Delete contact
is: Eyða tengilið

en: Cron run failed.
is: Cron keyrsla mistókst

en: Hello world!
is: Halló heimur!

en: Previous step
is: Fyrra skref

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
