Examples for Developers (3.0.1-beta1) - en to te translation catalogue (55 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Next
te: తరువాత

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Value
te: విలువ

en: Closed
te: మూసి వెయ్యబడినది

en: List
te: జాబితా

en: Subject
te: విషయం

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Age
te: వయసు

en: Description
te: వివరణ

en: Language
te: భాష

en: Quantity
te: పరిమాణం

en: Edit
te: మార్చు

en: Size
te: కొలత

en: Links
te: లంకెలు

en: Search
te: వెతుకు

en: Message
te: సందేశం

en: Password
te: సంకేతపదం

en: Weight
te: భారం

en: none
te: ఏమీలేవు

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Back
te: వెనక్కి

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Add
te: చేర్చు

en: View
te: చూడు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Text
te: పాఠ్యం

en: 1 hour
te: 1 గంట

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: Created
te: సృష్టితం

en: Drupal
te: డ్రూపల్

en: Your name
te: మీ పేరు

en: E-mail address
te: ఈ-మెయిల్ చిరునామా

en: 1 day
te: 1 రోజు

en: Details
te: వివరాలు

en: Introduction
te: పరిచయం

en: Color
te: రంగు

en: Role
te: పాత్ర

en: Users
te: వాడుకరులు

en: First Name
te: మొదటి పేరు

en: Last Name
te: ఇంటి పేరు

en: Default language
te: అప్రమేయ భాష

en: Second
te: క్షణం

en: Your message has been sent.
te: మీ సందేశం పంపించాం.

en: Contact settings
te: సంప్రదింపు అమరికలు

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: 1 minute
te: 1 నిమిషం

en: Language code
te: భాషా సంకేతం

en: Blue
te: నీలం
