Examples for Developers (3.0.2) - en to cs translation catalogue (90 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Next
cs: Další

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Closed
cs: Zavřená

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Age
cs: Věk

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Quantity
cs: Množství

en: Go
cs: Přejít

en: Edit
cs: Upravit

en: Size
cs: Velikost

en: Links
cs: Odkazy

en: Search
cs: Hledat

en: Message
cs: Zpráva

en: Password
cs: Heslo

en: Weight
cs: Váha

en: Parent
cs: Nadřazený

en: none
cs: žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Back
cs: Zpět

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: User Name
cs: Uživatelské jméno

en: Email
cs: E-mail

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Active
cs: Aktivní

en: Your name
cs: Vaše jméno

en: E-mail address
cs: E-mailová adresa

en: 1 day
cs: 1 den

en: Details
cs: Detaily

en: Introduction
cs: Úvod

en: Phone
cs: Telefon

en: Desc
cs: Sestupně

en: Color
cs: Barvy

en: Users
cs: Uživatelé

en: Temperature
cs: Teplota

en: description
cs: popisek

en: First Name
cs: Jméno

en: Last Name
cs: Příjmení

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Default language
cs: Výchozí jazyk

en: Second
cs: Sekunda

en: Your message has been sent.
cs: Vaše zpráva byla odeslána.

en: Red
cs: Červená

en: Changed
cs: Změněno

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: Contact settings
cs: Nastavení kontaktního formuláře

en: Tabs
cs: Záložky

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Apply
cs: Použít

en: Examples
cs: Příklady

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrý

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: By name
cs: Dle jména

en: Delete contact
cs: Smazat kontakt

en: Errors
cs: Chyby

en: Newest first
cs: Nejnovější první

en: Yellow
cs: Žlutá

en: Created by
cs: Vytvořeno

en: Parent ID
cs: ID rodiče

en: Next step
cs: Další krok

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: First item
cs: První položka

en: Second item
cs: Druhá položka

en: Poll status
cs: Stav ankety

en: Cron ran successfully.
cs: Cron byl úspěšně spuštěn.

en: Cron run failed.
cs: Spuštění cronu selhalo.

en: Item ID
cs: ID položky

en: Machine Name
cs: Strojový název

en: Advanced list
cs: Pokročilý výpis

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
cs: Došlo k chybě během zpracování operace @operation s argumenty: @args

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
