Examples for Developers (3.0.3) - en to hr translation catalogue (73 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Next
hr: Sljedeći

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: List
hr: Popis

en: Subject
hr: Naziv

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Age
hr: Starost

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Quantity
hr: Količina

en: Go
hr: Idi

en: Edit
hr: Uredi

en: Size
hr: Veličina

en: Links
hr: Poveznice

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Message
hr: Poruka

en: Password
hr: Lozinka

en: Weight
hr: Težina

en: Parent
hr: Nadređen

en: none
hr: ništa

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Back
hr: Natrag

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Text
hr: Tekst

en: 1 hour
hr: 1 sat

en: Email
hr: E-pošta

en: Created
hr: Stvoreno

en: Active
hr: Aktivno

en: Your name
hr: Vaše ime

en: E-mail address
hr: Adresa e-pošte

en: 1 day
hr: 1 dan

en: Details
hr: Detalji

en: Phone
hr: Telefon

en: Desc
hr: Silazno

en: Color
hr: Boja

en: Role
hr: Uloga

en: Users
hr: Korisnici

en: Temperature
hr: Temperatura

en: Last Name
hr: Prezime

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Default language
hr: Zadani jezik

en: Node title
hr: Naziv node-a

en: Your message has been sent.
hr: Vaša poruka je poslana.

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: Contact settings
hr: Postavke kontakta

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Apply
hr: Primjeni

en: 5 minutes
hr: 5 minuta

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Blue
hr: Plava

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Delete contact
hr: Ukloni kontakt

en: Errors
hr: Greške

en: First item
hr: Prva stavka

en: Second item
hr: Druga stavka

en: Poll status
hr: Status ankete

en: Cron ran successfully.
hr: Cron uspješno izveden.

en: Cron run failed.
hr: Cron nije uspio.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hr: Došlo je do greške tijekom @operation s argumentima: @args

en: Weight for @title
hr: Težina za @title

en: Asc
hr: Uzlazno
