Examples for Developers (3.0.3) - en to ku translation catalogue (58 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Next
ku: دواتر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: Closed
ku: داخراوە

en: List
ku: لیستە

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Age
ku: تەمەن

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Size
ku: قەبارە

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Message
ku: پەیام

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Weight
ku: سەنگ

en: Parent
ku: باوان

en: none
ku: هیچ

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: View
ku: پیشاندان

en: Text
ku: دەق

en: Email
ku: ئیمێل

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Active
ku: چالاکە

en: Drupal
ku: دروپاڵ

en: Your name
ku: ناوت

en: E-mail address
ku: ئیمێل ئەدرێس

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: Role
ku: ڕۆل

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Default language
ku: زمانی بنەڕەتی

en: Your message has been sent.
ku: په‌یامه‌که‌ت نێردرا.

en: @type: deleted %title.
ku: @type: %title سڕایەوە.

en: Contact settings
ku: ڕێکخستنی په‌یوه‌ندی کردن

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: Blue
ku: شین

en: Delete contact
ku: سڕینەوەی پەیوەندی

en: Choose
ku: هەڵبژێرە

en: First item
ku: بڕگەی یەکەم

en: Second item
ku: بڕگەی دووەم

en: Poll status
ku: ڕەوشی ڕاپرسی

en: Cron ran successfully.
ku: کارگێڕ بە سەرکەوتوویی هەڵسووڕا.

en: Cron run failed.
ku: کارگێڕ سەرکەوتوو نەبوو.

en: Weight for @title
ku: سەنگ بۆ @title
