Examples for Developers (3.0.3) - en to mr translation catalogue (53 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Closed
mr: बंद

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Age
mr: वय

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: Links
mr: दुवे

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: none
mr: काहीच नाही

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Back
mr: मागे

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Text
mr: अक्षर

en: 1 hour
mr: एक तास

en: ID
mr: आय डी

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Active
mr: सक्रिय

en: Drupal
mr: ड्रुपल

en: Your name
mr: तुमचं नाव

en: E-mail address
mr: ई-मेल पत्ता

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: Click Me
mr: मला क्लिक करा

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Color
mr: रंग

en: Temperature
mr: तापमान

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Your message has been sent.
mr: तुमचा संदेश पाठवला गेला

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Delete contact
mr: संपर्क मिटवा

en: Poll status
mr: कौल स्थिती
