Examples for Developers (3.0.3) - en to sv translation catalogue (108 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Next
sv: Nästa

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Closed
sv: Stängd

en: List
sv: Lista

en: Subject
sv: Ämne

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Age
sv: Ålder

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Quantity
sv: Antal

en: Go
sv: Gå till

en: Edit
sv: Redigera

en: Size
sv: Storlek

en: Links
sv: Länkar

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Message
sv: Meddelande

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: none
sv: ingen

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Back
sv: Tillbaka

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: 1 hour
sv: 1 timme

en: User Name
sv: Användarnamn

en: Email
sv: E-post

en: Created
sv: Skapad

en: Active
sv: Aktiv

en: Your name
sv: Ditt namn

en: E-mail address
sv: E-postadress

en: 1 day
sv: 1 dag

en: Details
sv: Detaljer

en: Phone
sv: Telefon

en: Desc
sv: Fallande

en: Color
sv: Färg

en: Role
sv: Roll

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Users
sv: Användare

en: Temperature
sv: Temperatur

en: description
sv: beskrivning

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Default language
sv: Förvalt språk

en: Node title
sv: Titel för nod

en: Second
sv: Sekund

en: Your message has been sent.
sv: Ditt meddelande har skickats.

en: Red
sv: Röd

en: Changed
sv: Ändrad

en: Purple
sv: Lila

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: Contact settings
sv: Kontaktinställningar

en: Tabs
sv: Flikar

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Apply
sv: Applicera

en: Examples
sv: Exempel

en: 5 minutes
sv: 5 minuter

en: Third
sv: Tredje

en: Fourth
sv: Fjärde

en: 1 minute
sv: 1 minut

en: Language code
sv: Språkkod

en: Green
sv: Grön

en: Blue
sv: Blå

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Delete contact
sv: Radera kontakt

en: Errors
sv: Fel

en: Newest first
sv: Nyaste först

en: Choose
sv: Välj

en: Yellow
sv: Gul

en: Created by
sv: Skapad av

en: Parent ID
sv: Ovanliggande ID

en: Next step
sv: Nästa steg

en: Processed @current out of @total.
sv: Bearbetat @current av @total.

en: Letters
sv: Bokstäver

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: First item
sv: Första posten

en: Second item
sv: Andra posten

en: Poll status
sv: Status på undersökning

en: Cron ran successfully.
sv: Schemalagda aktiviteter kördes utan problem.

en: Cron run failed.
sv: Körning av schemalagda aktiviteter misslyckades.

en: Hello world!
sv: Hej världen!

en: Item ID
sv: Föremålets ID

en: Numbers
sv: Nummer

en: Previous step
sv: Föregående steg

en: Create node
sv: Skapa nod

en: Administer settings
sv: Administrera inställningar

en: Machine Name
sv: Maskinläsbart namn

en: Advanced list
sv: Utökad lista

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Enter your last name.
sv: Ange ditt efternamn.

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.
