Examples for Developers (4.0.5) - en to eo translation catalogue (62 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Next
eo: Sekva

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Value
eo: Valoro

en: Closed
eo: Fermita

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Size
eo: Grandeco

en: Links
eo: Ligiloj

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Weight
eo: Pezo

en: Image
eo: Bildo

en: Parent
eo: Patro

en: none
eo: neniu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: Text
eo: Teksto

en: ID
eo: Identigilo

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Created
eo: Kreita

en: Active
eo: Aktiva

en: Drupal
eo: Drupalo

en: Your name
eo: Via nomo

en: Details
eo: Detaloj

en: Color
eo: Koloro

en: Users
eo: Uzantoj

en: Second
eo: Sekundo

en: Your message has been sent.
eo: Via mesaĝo estas sendita.

en: Red
eo: Ruĝa

en: @type: deleted %title.
eo: @type: forigis %title.

en: Contact settings
eo: Kontaktaj agordoj

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Examples
eo: Ekzemploj

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Green
eo: Verda

en: Blue
eo: Blua

en: Delete contact
eo: Forigu la kontrakton

en: Yellow
eo: Flava

en: First item
eo: Unua listero

en: Second item
eo: Dua listero

en: Poll status
eo: Enketa stato

en: Cron ran successfully.
eo: Cron funkciis sukcese.

en: Cron run failed.
eo: Cron malsukcesis.

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: UUID
eo: Unika uzantonomero
