Examples for Developers (4.0.5) - en to ka translation catalogue (48 entries)

en: Title
ka: სათაური

en: Body
ka: ტანი

en: Next
ka: შემდეგი

en: Status
ka: სტატუსი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Submit
ka: დადასტურება

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Email address
ka: ელ.ფოსტის მისამართი

en: Closed
ka: დახურულია

en: yes
ka: დიახ

en: List
ka: სია

en: Subject
ka: სათაური

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Remove
ka: ამოშლა

en: Age
ka: ასაკი

en: Description
ka: აღწერა

en: Language
ka: ენა

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Size
ka: ზომა

en: Links
ka: ბმულები

en: Search
ka: ძიება

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Password
ka: პაროლი

en: Weight
ka: წონა

en: Image
ka: სურათი

en: Parent
ka: მშობელი

en: none
ka: არცერთი

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: Label
ka: სათაური

en: Update
ka: განახლება

en: Add
ka: დამატება

en: Text
ka: ტექსტი

en: Email
ka: ელ. ფოსტა

en: no
ka: არა

en: Created
ka: შექმნილია

en: Active
ka: აქტიური

en: Your name
ka: თქვენი სახელი

en: Details
ka: დეტალები

en: Color
ka: ფერი

en: Role
ka: როლი

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: Default language
ka: საწყისი ენა

en: Second
ka: წამი

en: Contact settings
ka: კონტენტის პარამეტრები

en: Default value
ka: საწყისი მნიშვნელობა

en: Language code
ka: ენის კოდი

en: Blue
ka: ლური
