Examples for Developers (4.0.5) - en to ms translation catalogue (61 entries)

en: Title
ms: Tajuk

en: Body
ms: Kandungan

en: Next
ms: Seterusnya

en: Delete
ms: Padam

en: Submit
ms: Serah

en: Value
ms: Nilai

en: Email address
ms: Alamat e-mel

en: Closed
ms: Ditutup

en: yes
ms: ya

en: List
ms: Senarai

en: Subject
ms: Subjek

en: Cancel
ms: Batal

en: Remove
ms: Buang

en: Description
ms: Huraian

en: Language
ms: Bahasa

en: Go
ms: Pergi

en: Edit
ms: Sunting

en: Size
ms: Saiz

en: Search
ms: Carian

en: Reset
ms: Set semula

en: Message
ms: Mesej

en: Password
ms: Kata laluan

en: Weight
ms: Pemberat

en: Image
ms: Imej

en: Parent
ms: Induk

en: none
ms: tiada

en: Settings
ms: Pengesetan

en: Name
ms: Nama

en: Save
ms: Simpan

en: Default
ms: Lalai

en: Update
ms: Kemas kini

en: Add
ms: Tambah

en: View
ms: Pandangan

en: Text
ms: Teks

en: Email
ms: E-mel

en: no
ms: tidak

en: Created
ms: Diciptakan

en: Active
ms: Aktif

en: Your name
ms: Nama anda

en: Details
ms: Butiran

en: Color
ms: Warna

en: Role
ms: Peranan

en: Users
ms: Pengguna-pengguna

en: Default language
ms: Bahasa lalai

en: Your message has been sent.
ms: Mesej anda telah dihantar.

en: @type: deleted %title.
ms: @type: %title telah dipadamkan.

en: Contact settings
ms: Seting hubungan

en: Default value
ms: Nilai lalai

en: Language code
ms: Kod bahasa

en: Blue
ms: Biru

en: Machine name
ms: Nama mesin

en: Delete contact
ms: Padam kenalan

en: Parent ID
ms: ID Induk

en: First item
ms: Item pertama

en: Second item
ms: Item kedua

en: Poll status
ms: Status tinjauan

en: Cron ran successfully.
ms: Jalanan cron berjaya.

en: Cron run failed.
ms: Jalanan cron gagal.

en: Administer settings
ms: Tadbirkan pengesetan

en: Image style
ms: Stail imej

en: Weight for @title
ms: Pemberat untuk @title
