Examples for Developers (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (105 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Next
pl: Dalej

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Value
pl: Wartość

en: Closed
pl: Zamknięte

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Age
pl: Wiek

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Quantity
pl: Ilość

en: Edit
pl: Edytuj

en: Size
pl: Rozmiar

en: Links
pl: Odnośniki

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Password
pl: Hasło

en: Weight
pl: Waga

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: none
pl: brak

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Back
pl: Wstecz

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Text
pl: Tekst

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: Active
pl: Aktywne

en: Your name
pl: Nazwisko lub pseudonim

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: Details
pl: Szczegóły

en: Introduction
pl: Wprowadzenie

en: Phone
pl: Telefon

en: Color
pl: Kolor

en: Role
pl: Rola

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Temperature
pl: Temperatura

en: First Name
pl: Imię

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Second
pl: Sekunda

en: Your message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: Red
pl: Czerwony

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Purple
pl: Purpurowy

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: Contact settings
pl: Kontakt

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Examples
pl: Przykłady

en: Publisher
pl: Wydawca

en: 5 minutes
pl: 5 minut

en: Third
pl: Trzeci

en: Fourth
pl: Czwarty

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: Language code
pl: Kod języka

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Orange
pl: Pomorańczowy

en: 5 seconds
pl: 5 sekund

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Delete contact
pl: Usuń kategorię

en: Errors
pl: Błędy

en: Choose
pl: Wybierz

en: Debugging
pl: Debugowanie

en: Publication
pl: Publikacja

en: Yellow
pl: Żółty

en: Created by
pl: Utworzone przez

en: Parent ID
pl: Nadrzędne ID

en: Next step
pl: Następny krok

en: Processed @current out of @total.
pl: Ukończono @current z @total.

en: Letters
pl: Litery

en: Poll status
pl: Status ankiety

en: Cron ran successfully.
pl: Zadania cron zostały pomyślnie wykonane.

en: Cron run failed.
pl: Nie udało się wykonać zadań cron.

en: Hello world!
pl: Witaj świecie!

en: Item ID
pl: ID elementu

en: Numbers
pl: Numery

en: Previous step
pl: Poprzedni krok

en: Block contents
pl: Zawartość bloku

en: Machine Name
pl: Identyfikator systemowy

en: Advanced list
pl: Zaawansowana lista

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pl: Wystąpił błąd w trakcie wykonywania @operation z argumentami : @args

en: Simple Form
pl: Prosty formularz

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Example modules
pl: Przykładowe moduły

en: Modal form
pl: Formularz modalny

en: Simple text-based formatter
pl: Prosty formater tekstowy.

en: 10 seconds from form submission
pl: 10 sekund od wysłania formularza

en: 1 minute from form submission
pl: 1 minuta od wysłania formularza

en: 5 minutes from form submission
pl: 5 minut od wysłania formularza

en: Never expires
pl: Nigdy nie wygasa

en: Name: @name
pl: Nazwa: @name

en: The Name of the associated user.
pl: Nazwa powiązanego użytkownika.
