Examples for Developers (8.x-1.0) - en to ps translation catalogue (39 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Next
ps: بل

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Value
ps: بيه

en: List
ps: لړ

en: Subject
ps: موضوع

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Edit
ps: سمون

en: Size
ps: كچه

en: Links
ps: تړوني

en: Search
ps: لټون

en: Message
ps: پيغام

en: Password
ps: پټ توری

en: Weight
ps: وزن

en: Parent
ps: پلرين

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Default
ps: تلواله

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: URL
ps: پته (URL)

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: Email
ps: بریښنالیک

en: Active
ps: فعال

en: Your name
ps: ستاسو نوم

en: Details
ps: سپړنې

en: Color
ps: رنګ

en: Role
ps: ونډه

en: Users
ps: غړي

en: Second
ps: دوهم

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: 1 minute
ps: ۱دقيقه

en: Parent ID
ps: پلرين پېژند
