Examples for Developers (8.x-1.1) - en to be translation catalogue (60 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Next
be: Наступны

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Value
be: Значэнне

en: Closed
be: Зачынена

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Age
be: Узрост

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Size
be: Памер

en: Links
be: Спасылкі

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: Message
be: Паведамленне

en: Password
be: Пароль

en: Weight
be: Вага

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: none
be: няма

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Back
be: Назад

en: Label
be: Подпіс

en: Save
be: Захаваць

en: Default
be: Прадвызначана

en: Update
be: Абнавіць

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: URL
be: Спасылка

en: Text
be: Тэкст

en: 1 hour
be: 1 гадзіна

en: User Name
be: Імя Карыстальніка

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Created
be: Створана

en: Active
be: Актыўна

en: Your name
be: Вашае імя

en: E-mail address
be: Адрас E-mail

en: 1 day
be: 1 дзень

en: Details
be: Падрабязна

en: Color
be: Колер

en: Role
be: Роля

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Default language
be: Прадвызначаная мова

en: Second
be: Секунда

en: Your message has been sent.
be: Вашае паведамленне дасланае.

en: @type: deleted %title.
be: @type: выдалены %title.

en: Contact settings
be: Наладкі кантакту

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: 1 minute
be: 1 хвіліна

en: Language code
be: Код мовы

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Delete contact
be: Выдаленне кантакта

en: Poll status
be: Стан апытання

en: Cron ran successfully.
be: Крон запусціўся ўдала.

en: Cron run failed.
be: Крон запусціўся няўдала.

en: Weight for @title
be: Вага для @title
