Examples for Developers (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (88 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Next
fi: Seuraava

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Value
fi: Arvo

en: Closed
fi: Suljettu

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Age
fi: Ikä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Quantity
fi: Määrä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Size
fi: Koko

en: Links
fi: Linkit

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: Weight
fi: Paino

en: Parent
fi: Isäntä

en: none
fi: ei yhtään

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Back
fi: Takaisin

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Text
fi: Teksti

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Created
fi: Luotu

en: Active
fi: Voimassa

en: Your name
fi: Nimesi

en: E-mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Id
fi: Tunniste

en: Phone
fi: Puhelin

en: Color
fi: Väri

en: Role
fi: Rooli

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Temperature
fi: Lämpötila

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: Second
fi: Sekunti

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Red
fi: Punainen

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Purple
fi: Violetti

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: Contact settings
fi: Yhteydenottoasetukset

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Examples
fi: Esimerkit

en: Publisher
fi: Julkaisija

en: Third
fi: Kolmas

en: Fourth
fi: Neljäs

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Green
fi: Vihreä

en: Blue
fi: Sininen

en: Orange
fi: Oranssi

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Delete contact
fi: Poista yhteystieto

en: Errors
fi: Virheet

en: Debugging
fi: Debuggaus

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Created by
fi: Luonut

en: Parent ID
fi: Isännän ID

en: Processed @current out of @total.
fi: Prosessoitu @current (@total).

en: Poll status
fi: Kyselyn tila

en: Cron ran successfully.
fi: Cron-ajo onnistui.

en: Cron run failed.
fi: Cron-ajo ei onnistunut.

en: Item ID
fi: Artikkelin ID

en: Administer settings
fi: Ylläpidä asetuksia

en: Machine Name
fi: Koneluettava nimi

en: Advanced list
fi: Edistynyt lista

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fi: Virhe käsiteltäessä operaatiota @operation argumenteilla: @args

en: Simple Form
fi: Yksinkertainen lomake

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Example modules
fi: Esimerkkimoduuleja
