Excellence Simple Bootstrap3 Theme (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Default
fr: Par défaut

en: Submitted by
fr: Soumis par

en: Basic Settings
fr: Paramètres de base

en: on
fr: activé

en: Main background
fr: Arrière-plan principal

en: Show &mdash; @configuration.label
fr: Afficher &mdash; @configuration.label

en: Hide &mdash; @configuration.label
fr: Masquer &mdash; @configuration.label
