Exif (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Next
ar: التالي

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: None
ar: لا شيء

en: Default
ar: الافتراضي

en: High
ar: مرتفعة

en: Low
ar: منخفض

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Average
ar: متوسط

en: Normal
ar: طبيعي

en: Media
ar: ميديا

en: Other
ar: آخر

en: Close
ar: إغلاق

en: Granularity
ar: النعومة

en: Standard
ar: معياري

en: About
ar: حول

en: Landscape
ar: أفقية

en: Portrait
ar: طولية

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Creating vocabularies
ar: إنشاء معاجم

en: Hard
ar: صعب
